Prostreno.cz

Domácí džusy pro posílení kostí a dodání energie

Chcete si snížit riziko osteoporózy a ještě zatočit s únavou? Uhaste žízeň drinkem, který se skládá ze špenátu, pomeranče, okurky, jablka a zázvoru.

Kostra dospělého člověka má přibližně 209 až 214 kostí, které poskytují sílu, oporu a rovnováhu. Chrání také vnitřní orgány a neméně důležité jsou pro správné držení těla. Čím se dá jejich celkový stav hodně vylepšit? Odborníci se domnívají, že přiměřeným příjmem betakarotenu, bílkovin, vápníku, draslíku a hořčíku, stejně jako vitaminů D a K. Což si proto umíchat nápoj, který vám všechny klíčové živiny zprostředkuje, čímž kosti posílí, a navíc dodá energii? Hotový je raz dva a ještě skvěle chutná!

Pozor, začínáme

Jste zvědaví, co všechno tento prospěšný elixír obsahuje? Bez zbytečných okolků se vrhněme na přípravu. Budete potřebovat jeden a půl šálku špenátu. Ten nabízí všechny jmenované látky, přičemž zabraňuje poškození kostní tkáně. Dále je třeba půl šálku pomerančové šťávy, jejíž složky pomáhají tělu vstřebávat vápník a předcházejí osteoporóze. Co dalšího vyžaduje recept?

Okurka nejen do salátu

Nachystat byste si měli i jednu větší nakrájenou okurku. Tento šťavnatý zdroj minerálů báječně hydratuje a zároveň dodá energii. Mimochodem, souběžně omezuje ukládání kyseliny močové, dává stop otokům a významně snižuje kyselost organismu. Velkou předností je také nízká kalorická hodnota i skutečnost, že umí detoxikovat organismus.

Hned po okurce se porozhlédněte po jablku. Z něj získáte spoustu antioxidantů zvyšujících hustotu kostí. Kulaté ovoce díky vitaminu C rovněž stimuluje přirozenou produkci kolagenu, jež je prospěšný pro pokožku, svaly, krevní cévy a chrupavky. Zbývá poslední ingredience. Tou je?

Zázvor jako léčivá klasika

Zázvor má mnoho účinků pro zdraví. Kromě toho, že potlačuje záněty, posiluje kosti a tlumí bolesti kloubů, také opravuje narušené trávení, zlepšuje paměť a příznivě ovlivňuje učení. A to se hodí za každé situace! Jakmile všechny uvedené přísady vložíte do odšťavňovače, po chvilce je blahodárný nápoj na světě. Vychutnejte si ho každý den s báječným pocitem, že děláte něco pro své zdraví…  

Celkem 13 komentářů

vafagfd
7. 4. 2021
Anonym
19. 6. 2020
Anonym
19. 6. 2020
Anonym
19. 6. 2020

Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Kopřivová polévka s quinoou

(5 hlasů)

Polévka s polentou

(6 hlasů)

Pikantní kuřecí polévka

(5 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat